Search

Jaka jest idealna odległość mocowania hamaka pomiędzy dwoma punktami?

Odległość mocowania hamaka pomiędzy dwoma punktami powinna być równa 80-90% długości całkowitej hamaka w przypadku hamaków bez drążka, z kolei w przypadku hamaków z drążkiem odległość powinna być nieco mniejsza. Odległość można dodatkowo regulować za pomocą linek Polyhemp. Wysokość na ktorej powinien być zamocowany hak hamakowy/ śruba to 40 % długości całkowitej hamaka.

 

Na jakiej wysokości powinny zostać zamocowane haki hamakowe w dwóch skrajnych punktach pomiędzy którymi jest zawieszony hama? (w cm, przybliżone)

 

 

Odległość pomiędzy dwoma punktami skrajnymi

Długość hamaka*

305

335

365

395

425

455

275

122

122

122

122

122

122

305

137

122

122

122

122

     122

335

167

137

122

122

122

122

365

213

72

152

122

122

122

395

244

213

72

152

122

122

425

274

244

213

183

152

122

 

Legenda:

  1. Dane podane w centymetrach, w przybliżeniu.
  2. Pola zaciemnione nie są rekomendowane.

 

*długość całkowita

 

Wysokość na której powinien być zamocowany hak hamakowy/ śruba to 40 % długości całkowitej hamaka.

 

Jaka jest optymalna odległość pomiędzy hamakiem a ziemią?

W przypadku standardowych hamaków powinno to być 80-100 cm. Większe wieloosobowe hamaki powinny być zainstalowane trochę wyżej, ok. 150 cm nad ziemią/podłogą. Hamaków nie powinno się wieszać niżej niż 30 cm ponad powierzchnią podłogi.

 

Gdzie mogę powiesić hamak?

Nawet bez stelaża istnieje wiele możliwości zamocowanie hamaka. W ogrodzie, najprostszą i klasyczna opcją są dwa drzewa, jednak jeśli nie masz dwóch drzew obok siebie, można go zamocować pomiędzy drzewem a ścianą, lub pomiędzy dwoma budynkami. W domu można rozwiesić hamak pomiędzy dwoma ścianami, ścianą a sufitem/belką, na belkach przy pomocy linek.

 

   
   
 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie mogę zainstalować mój fotel/leżak hamakowy?

Wszędzie tam, gdzie przestrzeń pomiędzy podłogą, a sufitem wynosi co najmniej 220-230 cm i dysponujemy około 1 m2 wolnej przestrzeni .

 

Jak zainstalować hamak bez drążka?

Zmierz odległość między drzewami, drzewem a ściana lub dwoma budynkami gdzie chciałbyś powiesić hamak. Przymocuj linki Polyhemp do hamaka i rozwieś tak, aby długość całości była większa o 20% odległość między dwoma punktami (hamak + linki = odległość miedzy dwoma punktami x 1.20). Następnie rozwieś hamak pomiędzy dwoma punktami na wysokości 40-45% długości hamaka i linek (wysokość mocowania = odległość między dwoma punktami x 0.40-0.45).

 

Jak zainstalować hamak z drążkiem? 

Zmierz odległość między drzewami, drzewem a ściana lub dwoma budynkami gdzie chciałbyś powiesić hamak. Przymocuj linki Polyhemp do hamaka i rozwieś, aby długość całości była równa odległości między dwoma punktami. Następnie rozwieś hamak pomiędzy dwoma punktami na wysokości 25% długości hamaka i linek (wysokość mocowania =odległość między dwoma punktami x 0.25). hamak nie powinien znajdować się mniej niż 30 cm nad ziemią gdy na nim usiądziesz. Gdyby dotykał ziemi, należy skrócić linki.

 

 

Jak przymocować hak hamakowy/ śrubę do ściany i drzewa?

  

  

Jak wchodzić do hamaka?

Ostrożnie, ale bez przesady J Na początku najlepiej usiąść w hamaku i oswoić się z nim. Nie zaleca się wskakiwania na hamak… Jeśli podczas montażu podstępowałeś zgodnie z instrukcjami i limit wagowy nie zostanie przekroczony, nie należy martwić upadkiem lub wywrotką. Już po pierwszym leżakowaniu w hamaku można uzyskać odpowiedni balans i równowagę oraz odkryć najwygodniejsze dla nas pozycje.

 

Czy można zostawić hamak w ogrodzie podczas deszczu?

Oczywiście pozostawianie hamaków w czasie deszczu/burzy nie jest zalecane. Pomimo bardzo trwałych barwników, kolory mogą szybciej wyblaknąć. W ofercie znajdują się specjalne hamaki i fotele hamakowe do ogrodu, wykonane ze specjalnego materiału, o wiele bardziej wytrzymałego. Jednak nic złego nie powinno się stać jeśli rozłoży się go później na słońcu lub na płaskiej powierzchni do całkowitego wyschnięcia.

 

Ile dni czeka się na hamak od momentu złożenia zamówienia?

Wysyłka powinna dojść w ciągu 3, do 4 dni. Gdy tylko wpłata zostanie zaksięgowana na koncie, hamak zostaje zamówiony i wysłany. O statusie zamówienia informuje nasz sklep, a przesyłkę śledzić można na stronie kuriera.

 

Od którego roku życia dzieci mogą używać hamaków?

Nie istnieje żaden limit. Już nawet niemowlaki mogą odpoczywać w kołyskowych hamakach. W ofercie znajdują się hamaki wykonane z bawełny organicznej, ograniczając przy tym ryzyko ewentualnego podrażnienia skóry.  Dla troszeczkę starszych maluchów  odpowiednie są hamaki specjalnie dla nich stworzone: Joki i Chica. Są to serie specjalnie przygotowane dla dzieci, jednak również z limitami wagowymi, z którymi należy zapoznać się przed zakupem. Jednak hamaki dla dorosłych mogą być również dobrym rozwiązaniem jeśli zawieszone są odpowiednio nisko, ułatwiając tym samym wejście i zejście z hamaka.

 

Czy hamaki są bezpieczne?

Wszystkie hamaki firmy La Siesta posiadają niemieckie atesty jakościowe i wytrzymałościowe TŰV Rheinland. Materiały, z których wykonane są hamaki są sprawdzone i jak w przypadku materiału Hamac-Tex opatentowane przez firmę La Siesta. Jeśli tylko postępuje się z godnie z instrukcjami nic nie powinno przerwać naszego wypoczynku w hamaku.

 

Czy to normalne, ze hamak rozciąga się po pewnym czasie w jednym miejscu?

Każdy w hamaku przyjmuje pozycje, która najbardziej mu odpowiada, dokładnie tak samo jak w fotelu, na kanapie, itd. Jeśli przed dłuższy czas leży się po jednej stronie naturalnym jest, że  hamak może się rozciągnąć właśnie w tym miejscu. Zaleca się zmianę pozycji i upewnienie się, że hamak został zainstalowany zgodnie z instrukcjami.

 

Do czego służy przegub w montażu foteli i leżaków hamakowych?

Przegub sprawia, ze linki foteli i leżaków hamakowych nie skręcają się, i tym samym nie przecierają się. To oczywiści pomaga w utrzymaniu ich w dobrym stanie  i sprawia, że będziemy mogli ich używać przez dłuższy czas. Poza tym, zwiększa komfort odpoczynku w fotelu/leżaku hamakowym, zapobiegając upadkom.

 

Naprawy hamaków

Niestety nie naprawiamy hamaków poza obsługą gwarancyjną. W sprawie naprawy hamaków proponujemy kontaktować się bezpośrednio z producentem, firmą La Siesta (www.lasiesta.com).

 

Zwroty

Jeśli po otworzeniu paczki zauważysz, że hamak ma usterkę, napisz do nas, a wymienimy go na inny lub zwrócim Ci pieniądze.


Search